Běžci od hlavy po paty poprášení různými barvami proběhli centrem Kroměříže

vydáno:

aktualizace:
04.06.2022 14:02

Kroměříž - Běžci od hlavy po paty poprášení různými barvami dnes proběhli centrem Kroměříže. Zapojili se do Vybarveného běhu, který se ve městě uskutečnil popáté. V předchozích dvou letech se akce nemohla konat kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru. Registrovaných běžců bylo 1450, řekl dnes ČTK starosta Kroměříže Jaroslav Němec (Nezávislí).

foto

Sportovní akce vybarvený běh, 4. června 2022, Kroměříž. Účastníci se již před startem a na trase navzájem posypali zdravotně nezávadnými barvami. Na trase pak bylo několik stanovišť, kde na ně padaly další barvy či voda. ČTK Glück Dalibor

"Jsem rád, že lidé po dvou letech nezapomněli a přišli. Návštěva je velká. Lidi se chtějí bavit a to je dobře," uvedl starosta. Zábava a propagace zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačního sportu jsou cílem Vybarveného běhu. Při akci nejde o dosažený čas, někteří účastníci neběželi,ale šli, zapojily se i menší děti, nechyběly maminky s kočárky.

Lidé se již před startem poprášili barvami, při běhu je na sportovce házeli také pořadatelé i účastníci sami na sebe navzájem. "Jde o to se vybarvit. Pobavit sebe i své přátele," řekl dnes ČTK mluvčí radnice Jan Vondrášek. Barvy jsou zdravotně nezávadné a v přírodě odbouratelné. Nechyběla stanoviště, kde lidé probíhali nafouknutými balonky, bublinkami, stříkala na ně také voda.

Trasa běhu vedla z Velkého náměstí ulicemi v centru města, celková délka byla necelých pět kilometrů. Běžci však také mohli absolvovat jen jeden okruh a kratší trasu. Běh si užila například skupina kamarádek, které přijely ze Zlína. Jedna z nich Vybarvený běh v Kroměříži běžela již dříve a nyní dala registraci jako dárek kamarádce. "Je to taková zábava, pohoda s kamarády, jde o to si to užít," řekla mladá žena. Startovné bylo 150 korun, běžci dostali tričko s logem běhu, startovní číslo, plastové sluneční brýle a jedno balení práškové barvy.

Vybarvený běh je od roku 2016 jednou z hlavních součástí turistické sezony v Kroměříži. Dosud posledního se v roce 2019 zúčastnilo bezmála 2000 běžců.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A