Belgické nemocniční jídlo získalo ocenění v gastronomickém průvodci

vydáno:

aktualizace:
14.03.2023 15:04

Brusel - Nemocniční jídlo se v kulinářských žebříčcích obvykle řadí po bok školních obědů. Nemocnice v západní Belgii narušila tento stereotyp poté, co získala uznání prestižního francouzského průvodce restauracemi, napsala dnes agentura Reuters.

foto

Jídlo - losos - ilustrační foto. ČTK/AP

Nemocnice AZ Groeninge ve městě Kortrijk se stala prvním zdravotnickým zařízením v zemích Beneluxu, jež získalo oficiální uznání Gault & Millau za kvalitu jídla, které podává svým pacientům.

Generální ředitel Gault & Millau pro Belgii, Nizozemsko a Lucembursko Marc Declerck uvedl, že průvodce již více než deset let spolupracuje se zdravotnickými zařízeními a domovy důchodců na stravování zaměstnanců a obyvatel.

Nemocnice si přizvala odborníky z gastronomického průvodce, aby zkontrolovali jejich stravu a nabídli rady ke zlepšení, zejména pokud jde o ryby, omáčky a porce brambor. Ti následně konstatovali, že jídlo v nemocnici je na vysoké úrovni, a Declerck prohlásil, že by některé z jejich pokrmů rád servíroval i u sebe doma.

Obecnou radou podle něj je pracovat s dobrými surovinami a držet se jednoduchých receptů. "Lidé nechtějí nutně příliš složité věci. Ať je to zdravé, ať je to chutné... Snažte se pro ně vařit tak, jako byste vařili pro sebe," řekl.

Jídla připravená pro pacienty se ve skutečnosti neobjeví ve výročním průvodci restaurací, ale pro rok 2023 obdržela oficiální certifikát společnosti Gault & Millau.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A