Basketbalistky USK budou na Královce hostit Final Four Evropské ligy

vydáno:

aktualizace:
27.03.2023 17:11

Mnichov - Basketbalistky ZVVZ USK Praha budou ve své hale na Královce hostit od 14. do 16. dubna Final Four Evropské ligy. Naposledy se finálový turnaj uskutečnil v české metropoli v roce 2015 a USK na něm tehdy navázal na triumf Gambrinusu Brno z roku 2006. O přidělení pořadatelství informovala federace FIBA Europe na svém webu.

foto

USK Praha - Salamanca, rozhodující 3. zápas čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistek, 22. března 2023, Praha. Trenérka týmu USK ZVVZ Praha Natália Hejková. ČTK Kamaryt Michal

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové se při šesté účasti ve Final Four utkají v pátek 14. dubna v semifinále s tureckým Mersinem. Druhý zápas obstarají ve stejný den jiný turecký klub Fenerbahce Istanbul s italským Schiem. O dva dny později se uskuteční duel o třetí místo a finále.

"Máme radost, že se po osmi letech vrací finálový turnaj do Prahy. Snažili jsme se o pořadatelství jak kvůli fanouškům, tak kvůli hráčkám. Věřím, že pro ně a mezinárodní basketbalovou federaci uspořádáme nezapomenutelný zážitek," uvedl na webu pražského klubu generální manažer USK Marek Kučera.

Loni se konal finálový turnaj v Istanbulu a USK prohrál v semifinále s domácím Fenerbahce 74:83 a v duelu o třetí místo se Salamancou 59:71. Letos ve čtvrtfinále španělskému celku porážku oplatil a vyhrál sérii 2:1 na zápasy. Postup Pražanky dovršily ve středu na Královce po vítězství 74:66.

Loňskou účast ve Final Four zopakovaly jen české šampionky a Fenerbahce, které ve finále podlehlo Šoproni. USK je jediným letošním účastníkem, který už soutěž vyhrál. Ostatní tři celky se budou ucházet o premiérový triumf.

V roce 2015 USK porazil v semifinále Fenerbahce 62:49 a ve finále Jekatěrinburg 72:68. Nejlepší evropskou soutěž před pražským celkem vyhrálo z českých klubů právě jen v roce 2006 Brno. V roce 1976 ještě v Poháru mistrů evropských zemí slavila Sparta.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A