Házenkářky Mostu opět jasně porazily Plzeň a mají devátý titul

Odvetné utkání finále české části házenkářské interligy žen:  DHK Baník Most - DHC Plzeň, 21. května 2022 v Mostě. Házenkářky Mostu slaví titul.

Most - Mostecké házenkářky se staly podeváté za sebou českými mistryněmi. Baník ve finálové sérii dvakrát suverénně porazil Plzeň; na vítězství o 11... celý článek

21.05.2022 | 20:20 | Témata: , , , , , , ,

Independent: Objímání partnera může podle studie snižovat stres u žen

Ilustrační foto - Muž a žena ve vzájemném objetí.

Londýn - Ženy, které se chystají čelit stresující situaci, by měly zvážit, jestli předtím neobejmou své partnery. Nová studie naznačuje, že objetí u nich... celý článek

21.05.2022 | 06:30 | Témata: , , , ,

Ruští basketbalisté byli vyloučeni z ME, nahradí je Černá Hora

Basketbal - ilustrační foto

Vilnius - Ruští basketbalisté byli v důsledku invaze jejich země na Ukrajinu vyloučeni z mistrovství Evropy, které bude v první polovině září hostit i česká... celý článek

20.05.2022 | 20:26 | Témata: , , , , , , , ,

Fotbalistky Slavie vyhrály i pohár a slaví double

Finále Českého poháru fotbalistek: SK Slavia Praha - AC Sparta Praha, 18. května 2022, Praha. Hráčky Slavie oslavují vítězství.

Praha - Fotbalistky Slavie získaly po ligovém titulu i domácí pohár. V pražském finále na Proseku porazily tradičního rivala Spartu 2:0. O góly se postaraly... celý článek

18.05.2022 | 20:25 | Témata: , , , ,

Studie: Ženy mají dvakrát větší šanci, že po nehodě zůstanou uvězněné ve vozidle

Dopravní nehoda. Ilustrační foto.

Londýn - U žen je zhruba dvakrát větší pravděpodobnost než u mužů, že po havárii zůstanou uvězněné ve vozidle. Liší se také typ zranění, která při... celý článek

18.05.2022 | 08:02 | Témata: , , , , ,

Novou trenérkou reprezentačních basketbalistek je Ptáčková, nahradí Svitka

Novou trenérkou českých reprezentačních basketbalistek se stala 17. května 2022 Romana Ptáčková (na archivním snímku z 10. března 2019). Pětapadesátiletá trenérka ligového Hradce Králové nahradila ve funkci dosavadního kouče Štefana Svitka.

Praha - Novou trenérkou českých reprezentačních basketbalistek se stala Romana Ptáčková. Pětapadesátiletá trenérka ligového Hradce Králové nahradila ve... celý článek

17.05.2022 | 17:01 | Témata: , , , , ,

Plíšková po třetí porážce v řadě klesla v žebříčku na osmé místo

Česká tenistka Karolína Plíšková.

Londýn - Karolína Plíšková po dalším brzkém vyřazení na tenisovém turnaji v Římě klesla ve světovém žebříčku z šestého místa na osmé. Zraněná... celý článek

16.05.2022 | 09:42 | Témata: , , , ,

Šwiateková obhájila triumf v Římě, Djokovič porazil Tsitsipase

Tenisová jednička Iga Šwiateková porazila ve finále antukového turnaje v Římě Ons Džabúrovou dvakrát 6:2, v italském hlavním městě obhájila loňský triumf a připsala si 28. výhru za sebou.

Řím - Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve finále antukového turnaje v Římě Stefanose Tsitsipase 6:0, 7:6 a získal první triumf v sezoně. Čtyřiatřicetiletý... celý článek

15.05.2022 | 18:52 | Témata: , , , ,

Závod bikerů v Novém Městě opět vyhrál Pidcock, Cink dojel patnáctý

Závod SP v cross country horských kol, kategorie Elite muži, 15. května 2022 v Novém Městě na Moravě. Český reprezentant Ondřej Cink.

Nové Město na Moravě (Žďársko) - Olympijský šampion z Tokia Brit Thomas Pidcock obhájil na Světovém poháru v cross country horských kol v Novém Městě na... celý článek

15.05.2022 | 17:01 | Témata: , , , , ,

The Guardian: Ukrajinky prchající do Polska narážejí na protipotratovou politiku

Ilustrační foto - Mladí lidé protestují ve Varšavě proti zákazu potratů, 30. října 2020.

Varšava - Když na Ukrajinu dopadly první ruské bomby, pracovala Myroslava Marčenková jako gynekoložka na soukromé klinice v Kyjevě. Jedna z jejích pacientek... celý článek

12.05.2022 | 05:03 | Témata: , , , , , ,

Senát má ve shodě s vládou výhrady k návrhu směrnice EU o násilí vůči ženám

Ilustrační foto - Domácí násilí - ilustrační foto.

Praha - Návrh směrnice EU o potírání násilí vůči ženám a domácího násilí nebyl podle Senátu dostatečně promyšlen s ohledem na ostatní oblasti trestního... celý článek

11.05.2022 | 12:41 | Témata: , , , , ,